EğitimGüncelYaşam

YKS sınavı ne zaman yapılacak? 2020

Korona virüsün etkisinin giderek yaygınlaşması beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Özellikle de ülkemizde etkisinin 10 Martta görülmeye başlamasından sonra çok ciddi oranda vaka sayısında artış meydana gelmesi, eğitimin ve birçok etkinliğin ileri bir tarihe ertelenmesine neden oldu. YKS sınavı ne zaman yapılacak? Sorusu hakkında ziyaretçilerimizin merak ettiği bütün bilgileri siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

Bilim Kurulunun aldığı kararlardan sonra YKS’de erteleme oldu

Sağlık bakanlığının ve Milli Eğitim Bakanlığının Korona Virüs tedbirleri kapsamında almış olduğu kararlar birçok kurumun etkilenmesine neden oldu. Özellikle okulların tatil edilmeye başlamasıyla birlikte eğitim ve öğretim alanında bu yıl takvimi içerisinde yapılması planlanan birçok sınavında ileri bir tarihe alındığı resmen açıklandı. Öğrencilerin üniversite sınavlarına giriş yapmalarını sağlayan sınav olan YKS’nin de ileri bir tarihe alınması sağlandı.

Eğitimlerin uzaktan bir şekilde yapıldığı şu dönem içerisinde 30 Nisan’a kadar okulların ikinci bir emre kadar uzatılmasının kararı alındı. Beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Özellikle uzaktan eğitim ile öğrencilerin derslerine evde ettiği şu dönem içerisinde ÖSYM’de son derece radikal kararlar aldı. Bazı sınavların ileri bir tarihe ertelendiğini resmen duyurmuş oldu.

Liselerde de eğitim faaliyetleri uzaktan eğitime geçti

İlk ve orta öğretimlerde alınan uzaktan eğitim kararlarından sonra liselerde eğitimlerin uzaktan eğitim olarak devam edecek. Üniversite sınavlarına hazırlanan binlerce öğrencinin gireceği sınav olan YKS’nin ileri bir tarihe ertelenmesine neden oldu. Daha önce haziran ayında yapılması planlanan bu sınavın da ileri bir tarihe alındığını siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyoruz.

YKS sınavı ne zaman yapılacak

2020 yılı içerisinde yapılması planlanan bu sınavın 25-26 Temmuz 2020 tarihinde yapılması ÖSYM tarafından resmen açıklandı. Özellikle de yeni alınan bu kararın yakın zaman içerisinde yeniden uzatılıp uzatılmayacağı konusu ise halen akıllarda soru işareti kalmasına neden oldu.

KPSS ne zaman yapılacak? 2020

20-21 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan KPSS’de Korona virüs salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen sınavlar arasında kendisine yer buldu. Özellikle de salgınının boyutunun giderek ciddi hal aldığı şu günlerde KPSS’ye girecek olan adayların da sıkıntıya düşmemesi adına adayların gireceği bu sınav tarihi ÖSYM tarafından 12-13 Eylül 2020 tarihine kadar ertelendi. Ancak alınan bu erteleme kararlarının yakın zaman içerisinde yeniden gözden geçirilme durumunun söz konusu. Gözler önüne aldığımız zaman salgının boyutuna göre sınavların yeniden ileri bir tarihe ertelenme durumu söz konusu olabilir.

KPSS Ne Zaman yapılacak 2020
KPSS Ne Zaman yapılacak 2020

EKPSS ne zaman ertelendi? 2020

2020 yılının Nisan ayının 26. Yapılması planlanan engelli adaylarının girmiş olduğu E-KPSS’de ileri bir tarihe ertelenen sınavlar arasında kendisine yer buldu. Özellikle burada ki adayların sınavlara girişinin salgın döneminde ciddi sorunlar oluşturacak olmasından dolayı ÖSYM’nin bu alanda almış olduğu kararın son derece doğru olduğunu belirtmek istiyoruz.

MSÜ ne zaman olacak?

Milli Savunma Bakanlığının yapacağı bir sınav olan MSÜ’de ertelenen sınavlar arasında yer aldı. Özellikle salgının boyutunun her geçen gün artması ile beraber ÖSYM’nin ertelemeye gittiği sınavlar arasında yer alan MSÜ sınavlarının da 29 Mart tarihinde değil de 14 Haziran 2020 tarihinde yapılmasına karar verildi. Diyanet İşleri Başkanlığının 14 Haziran’da yapması planlanan sınavının da 3 Ekim 2020 tarihine kadar ertelendiğini siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

Bu belirttiğimiz sınavlar dışında ertelenen sınavları öğrenmek için ÖSYM sınav takvimi programına girerek buradan da detayları öğrenebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

FikrimNet.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden fikrimnet.com sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı