KültürYaşam

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Yaz Tatili Önerileri

Türkiye, yaz kış tatil yapılacak aynı anda dört mevsimi birden yaşayabilen tatil yöreleri içerisindedir. Türkiye’de en çok tercih edilen bölgeler, deniz ya da kış turizmi yapacak olanlar için farklı seçeneklerde olacaktır. Trekking yapmak, huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için ise önerilen doğa tatilidir. Türkiye’nin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına kadar çok farklı tatil yöreleri bulunmaktadır. Doğa tatili yapmak isteyenler için Karadeniz yayları, Kuzey Ege Bölgesi’ndeki Kaz Dağları ilk olarak akla gelen yerler içerisindedir. Tarihe merakı olanlar için de kültür gezileri önerilmektedir. Türkiye’nin her yeri tarih mirasına konu olacak zenginliktedir. Safranbolu Evleri, Kapadokya, Antakya’daki tarihi yapılar, Eskişehir yakınlarında Frig Vadisi ve daha niceleri.

Doğa Turizmi İçin Önerilen Yerler

Doğa turizmi için önerilen yerler içerisinde Karadeniz’in ayrı bir yeri bulunmaktadır. Batı Karadeniz’de  Bolu, Abant, Yedigöller, Amasra öne çıkan yerlerdendir. Orta ve Doğu Karadeniz’de ise yayla turizmi oldukça yaygındır. Çambaşı Yaylası, eşsiz sahil manzarası ve tarihi güzellikleri ile Ordu, Giresun Kümbet Yaylası, Ayder Yaylası ilk akla gelen isimlerdir. Uzungöl, Sümela Manastırı da Trabzon’da gezilmesi önerilen yerler içerisindedir. Ege Bölgesi’ndeki Kaz Dağları yapılan tahta evleri ile konaklaması önerilen yerler içerisindedir. Kuş sesleri ve çam ormanları ile çevrili bu bölge aynı zamanda tarih bakımından da zengin olan yerler içerisindedir. Akdeniz’e inildikçe tarihi Likya Yolu, Olympos Dağı tabiatla iç içe yerler içerisindedir.

Kültür Turları da Tatil Önerileri İçerisinde

Kültür turları da tatil önerileri içerisindedir. Safranbolu, eski Türk Mimarisinin en güzel örnekleri ile dolu Dünya Koruma Mirası içerisindeki yerlerdendir. Tarihi hamamları, çarşıları ile şirin beldelerden biridir. Kapadokya da tarihi yerler içerisinde önerilen yerlerdendir. Kapadokya’da Ihlara Vadisi, Ürgüp, Göreme her biri mutlaka gezilmesi tavsiye edilen yerlerin başında gelmektedir. Kültür Turu yapacak olanlar için ülkemizin dört bir yanı farklı zenginlikler sunmaktadır. Doğu Anadolu’da Nemrut Dağı da ihtişamlı yapısı ve tarihi güzellikleri ile gezilecek yerler listesindedir. Kültür Turu yapmak isteyenler için de Güney Anadolu’da da Antakya Yöresi hem lezzet durakları açısından hem de tarihi yerler açısından önerilen yerler içerisindedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

FikrimNet.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden fikrimnet.com sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı