AnalizKitap Analizi

Roman ve Hikâye Sevenler İçin Öne Çıkan Kitap Önerileri

Okumayı seven ve kitapları başucundan ayırmayanlar için yerli ve yabancı birçok kitap isminden bahsedilebilir.  Özellikle kış bitip de bahar aylarına gelinen şu günlerde okunacak yüzlerce kitap okuyucusunu bekliyor. Zamanı değerlendirmek ve ufku genişletmek adına okuyabileceğiniz en iyi kitaplar sizler için şu şekilde listelenebilir;

Ikigai: Hector Garcia Frances Miralles

Ikigai son yılların en çok okunan kişisel gelişim kitapları arasında yer alıyor. Japonların hayata bakışına, mutlu olmak için hayat amaçlarına ve yaşlanırken dahi genç kalabilmelerine değinilen kitap mutlu ve uzun yaşamın sırlarına yer veriyor.

Bir Çöküşün Öyküsü: Stefan Zweig

Son yıllarda en çok okunan yazarlar arasında yer alan Stefan Zweig, her kitabı beğeni ile okunan yazarlar arasında bulunuyor. XV. Louis dönemini konu edinen bu kitabında sarayda çok etkili olan bir kadının kralın gözden düşüşü anlatılıyor. Son dönemin en çok okunan kitapları arasında yer alıyor.

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens: Yuval Noah Harari

Edebiyat dünyasının en çok satan kitapları arasında yer alan ve eşi benzeri pek bulunmayan Hayvanlardan Tanrılara Sapiens kitabı insanlığın en eski tarihine ışık tutuyor. Kitabın devamı olarak yayınlanan Homo Deus da ilk kitap kadar etkileyici bir kitaptır. İnsanlığın nereden gelip nereye gittiğine değinilen kitaplar birçok soruya net cevaplar veriyor.

Bahtı Açık Bu Ayrılığın: Rasim Yüksekdağ

Yeni kitaplar arasında yer alan ve oldukça dikkati çeken eserlerden biri olan Bahtı Açık Bu Ayrılığın, okurları derinden etkileyen bir eserdir. Rasim Yüksekdağ tarafından kaleme alınan eserde okuduğunuz her cümlenin içinize işlediğini hissedeceksiniz. Başucu kitaplarınız arasında yer alabilecek olan eser şimdiden okuyucusundan tam not aldı denilebilir.

Körlük: Jose Saramago

Kurgusu ile okuyucu ilk anda kitaba bağlayan yazar, gerçekçi üslubu ile oldukça dikkat çekiyor. Bir anda okuyucuyu sarmalayan ve insan doğasının gerçekliğini tüm çıplaklığı ile ortaya seren kitap günümüzün en net kıyamet senaryosunu akıcı bir dil ile ortaya seriyor. Din ve ahlak kurallarının, devlet felsefesinin ve siyasetin en ince şekilde irdelendiği eserde insanlığa unutulmayacak bir ders veriliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

FikrimNet.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden fikrimnet.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı