GüncelRöportajSağlıkTeknolojiYaşam

Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu ile Hayat, Sağlık ve Buluşlar Üzerine Söyleşi

Ülkemizde en ünlü kimya profesörlerinden  Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu  TRT televizyonuna yaptığı bir söyleşide hayat ve sağlık üzerine çok önemli bilgiler verdi. Amerika’da bir bakteriye karşı antibiyotik üretildiğini ve bu bakterinin kendini sürekli olarak yenilemesi ve geliştirmesi nedeni ile bakteriye etki edebilecek güçte bir antibiyotik bulunamadığını ifade etti. Bu bakteriye yakalanan insanların çaresizce öleceklerini de dile getiren Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu sözlerine şöyle devam etti: 

“İnsanlık tarihinde sürekli gelişen bilim ben her şeyi çözerim dedi ama çözemedi! Bilimin tıkandığı birçok nokta var. Dolayısıyla bunun çarelerini ilim sunarken, insan kendine olan güveninde çok fazla aşırıya kaçmış durumdadır. ABD’de ortaya çıkan bu bakteriye karşı antibiyotik bulunamıyor. Araştırmacılar bakteriye karşı dünyanın en güçlü antibiyotiğini vermelerine rağmen ilerleme kaydedemediler.  İmmünomodülatör  dediğimiz bağışıklık sistemini modüle eden güçlendiren ilaçlar üzerine bağışıklık sisteminizi güçlendiriseniz de bakterilere karşı bir şey yapamıyorsunuz.” dedi. 

mikroskop altında gözlemlenen bir bakteri türü
mikroskop altında gözlemlenen bir bakteri türü

Bakteriler Gittikçe Güçleniyor 

Bakterilerin gittikçe güç kazandığını ifade eden Saraçoğlu “Bakteriler giderek akıllanıyor ve tek hücreli olmalarından dolayı değişim ve güncelleme çok çabuk oluşuyor. 1928’de  Alexander Fleming’in penisilini keşfetmesi büyük bir başarıdır. Ancak arkasından penisilinin arkasından streptomisin keşfedildi.  Bu maddeyi de araştırmacılar bir bakteriden elde etmişlerdir. Penisilin ise mantardan elde edilmektedir.” Dedi. 

Atom Bombasının Bulunması 

Saraçoğlu programda sözlerine şöyle devam etti: “Atom bombası (Nagazaki ve Hiroşima’ya atılan atom bombası) Hitler’e karşı geliştirilen bir silahtı. Çünkü Hitler tüm dünya için bir tehdit idi.  O tarihlerde zaten Almanlar ilk defa atomun çekirdeğini parçaladılar. İki tane Alman araştırmacı atomun çekirdeğini parçalayabilmelerine rağmen bu başarıyı gizli tutmuşlardır. Fakat yanlarında çalışan bir Yahudi genç bayan bu projeyi çalıp yurt dışına kaçmıştır. Çünkü Hitler’in Yahudiler üzerinde yoğun bir baskısı vardır.

adolf hitler
adolf hitler

Baskıdan dolayı genç kız sürgün edilme korkusu ile veya gaz odalarına gideceğini bildiği için erken davranıp oradan kaçmıştır. Kızın kaçtığı yer ise İsveç’tir. Kızın getirdiği bilgilerden hareketle İsveç’te çalışmalar yapılmıştır. Oradan Amerika’ya bu gizli bilgiler transfer edilmiştir.  Robert Oppenheimer  bu atom bombasının geliştirilmesinde rol oynayan en önemli adamlardan biri olarak diğer arkadaşları ile birlikte Amerika’ya yerleşmişlerdir ve atom bombası geliştirme konusunda yoğun çalışmalar yapmışlardır. Ayrıca İtalyan  Enrico Fermi  Macar asıllı nötron bombasının babası  Edward Bella  da birlikte ABD’ye kaçmışlar ve nükleer enerji çalışmalarında birlikte çalışarak atom bombasının üretilmesine ön ayak olmuşlardır!” Dedi. 

atom bombası
atom bombası

Şiddetli Tansiyon Düşürücü İlaç Yılan Zehrinden ve Akrep Zehrinden Yapılıyor 

Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu programda sözlerine şöyle devam etti: “Akrep ve yılan gibi zehirli hayvanların zehirleri bazı hastalıklarda şifa olarak kullanılıyor. Seyreltilmiş yılan ve akrep zehirleri damarları genişletiyor ve kontrollü tansiyon düşüşü sağlıyor. Doğada hiçbir şeyin sebepsiz yaratılmadığına en güzel kanıtlardan biri de Küba’da bulunan oraya has bir akrebin zehrinden yapılan akciğer kanseri hastalarına büyük umut olan bir ilaç var. Akciğer kanseri hastalarını çok uzun yıllar boyunca rahat yaşatan bu ilaç Küba’da Bulunuyor.” Dedi. 

Akciğer Kanseri İlacı 

Küba’da bir akrep zehrinden seyreltilerek ve çeşitli maddeler katılarak üretilen kanser ilacı mavi akrep zehrinden yapılıyor. Hastayı son derece rahatlatan ve Akciğer kanseri belirtilerini ve semptomlarını büyük oranda azaltan bir ilaç olduğunu belirten  Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu  doğada her hastalığa çarenin bulunabileceğini ancak ilahi izin verilmeden hiçbir buluşun gerçekleşmeyeceğinin altını çizdi. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

FikrimNet.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden fikrimnet.com sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı