Film Analizi

Netflix’de Öne Çıkan Film Önerileri

Hepimiz özellikle evde olduğumuz şu günlerde kendimize yapacak bir etkinlik aramaktayız. Televizyon izlemek bazen sıkıcı olabildiği gibi televizyonda kendimize uygun bir dizi veya film bulmakta pek mümkün olmayabiliyor. Bu tarz durumlar için ise başka alternatifler bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de bünyesinde sayısız film ve dizi barındıran Netflix’tir. Netflix; her türlü filmi bünyesinde barındıran bir platform olduğu için aradığınız filmi veya diziyi kolayca bulma imkânına sahipsiniz.

Netflix’de dizi izleyen kişi sayısı oldukça yüksektir. Buna ek olarak bu platform üzerinden film izleyen insanların sayısı da dizi izleyenlerle yarışmaktadır. Netflix’te izleyebileceğiniz çok fazla filme ek olarak ‘mutlaka izlenmesi gereken filmler’ listenize almanız gereken filmler de bu platformda bulunmaktadır. Bu filmlerden birkaç tanesini şöyle özetleyebiliriz.

Mirage ( 2018 )

2018 yılında Netflix izleyicileriyle buluşan dizinin başrolünde Alvaro Morte bulunuyor. Bu isim size tanıdık gelebilir çünkü Morte, La Casa De Papel dizisinde profesör rolündeydi. Film; paralel evrenler, solucan delikleri ve değişen hayatlar üçgeninde geçmektedir. Zamanda yolculuk filmlerini sevenler için ideal bir yapım olan Mirage, Netflix’in etkileyici dizilerinden bir tanesidir.

Konusu: Vera Roy, 25 yıl öncesindeki bir olaya müdahale etmiş ve bir çocuğun hayatını kurtarmıştır. Ancak bunun karşılığı olarak kendi çocuğunu kaybetmiştir ve artık çocuğunu geri alabilmek için her şeyi yapmaya hazırdır.

Six Underground ( 2019 )

2019 yılının sonlarına doğru izleyici ile buluşan film çok beğenilen yapımlar arasına girmeyi başardı. Aksiyon ve gerilime doymak isteyen izleyiciler için oldukça uygun olan bu filmde hepimizin tanıdığı Ryan Reynolds rol alıyor.

Konusu: İsim yapmış suçluları yakalayan 6 kişilik bir ekibin başından geçenler anlatılmaktadır. Bu ekipte bulunan her kişi problem yaşamamak için kendi ölümlerini tezgâhlamış ve geçmiş hayatlarını geride bırakmıştır.

Marriage Story ( 2019 )

Netflix’in en çok beğenilen yapımları arasında ilk sıralara oynayan Marriage Story filminde Scarlett Johanson başrol oynuyor. Dram türünün başarılı bir örneği olan bu film bir boşanma hikâyesini konu alıyor. Ancak film asıl içerdiği monologlarla izleyicinin içine işliyor. Netflix’in en iyi yapımlarından biri olan film, çok sayıda ödüle layık görüldü.

Mehmet Pakdil
FikrimNet.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden fikrimnet.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın