SağlıkYaşam

Negatif Elektrik Nasıl Atılır

İnsanlar günümüzde stres ile mücadele ediyorlar. Çağımızın yeni bir hastalığı olan stres ve depresyon ile mücadelede bir takım teknikler bin yıllardan beri uygulanmaktadır. Bu teknikler çağdaş tıp biliminin gelişmesinden çok önce başarılı bir şekilde uygulanmış ve olumlu neticeler alınmıştır.  Negatif elektrik  dediğimiz şey, vücudumuzda gerginliğe neden olan ruhsal olarak strese yol açan negatif ve olumsuz etkilerin tümüdür.  

Birilerinin sözcük dahi kullanmadan sizin hakkınızda kötü niyetli olması bile size negatif yük yükler. Bilimsel araştırmalar beynimizin belirli frekanslarda dalgalar yaydığını ispat etmiştir. Sinirlerimiz belli bir elektrik ağı üzerinden çok düşük bir biyoelektrik ile organlar ve hücreler arasında iletişim sağlar. Teknoloji çağında yaşamamamız havada görülmeyen elektron akımlarına maruz kalmamıza neden olur.  

Binlerce olumsuz faktör EM dalgalar, Wi-Fi ağlar, telefonlardan yayılan dalgalar, TV radyasyonu dahi vücudumuza istenmeyen elektriği yükler. Kalp hastalıklarının kanser ve şekerin tetikleyicisi olan düşük formda elektromanyetik dalgalar gözle görülmezler fakat biyolojik tahribata neden olurlar. 

Negatif Elektrik Yayan Aletler 

Bilgisayarlar, Led Ampuller, wi-fi sistemler, Cep telefonları saç kurutucular, televizyonlar insan vücuduna zarar veren düşük frekanslı elektrik yüklerler. Bu tür  elektro manyetik alanlar  hayatımızın her noktasında vardır. Bu alanlara maruz kalan insanlarda baş ağrısı, uyku bozukluğu, stres meydana gelir.  

50 mili volt kapasite üzerindeki gerilimler tehlikeli olarak kabul edilebilir. Bu olumsuz etkiye sahip elektriği ölçmek için  EMF meter  cihazı üretilmiştir. Siz de bir EM Meter (EM dalga ölçer) cihazı satın alarak yaşadığınız çevrede radyasyon ve EM dalga yoğunluğunu ölçebilirsiniz. 

Elektronik Cihazları Az Kullanmak 

Negatif elektrikten zarar görmemenin tek yolu elektronik cihazları kullanmamaktır. Yatak odalarınıza TV ve cep telefonu, tablet, notebook yerleştirmemek, size deliksiz bir uyku sağlar.  Elektro manyetik  dalgaların ortaya çıkması için elektron akımını sağlayacak mıknatıslı bir ortam yeterlidir.  

Nerede elektron akımı varsa orada elektromanyetik dalgalar vardır. Yaşam alanlarımızın her noktasında elektrikli cihazlara muhtaç hale geldik. Modern insanın yaşamını kolaylaştıran bu cihazların olumsuz tarafı da insanlara negatif ya da kirli elektrik adı verilen elektrik yüklerini yüklemesidir. Bu yükler vücudun doğal çalışma sistemlerine tesir eder.  

Başıboş ve kontrolsüz EM dalgalar insan bedenine zarar verir. Eğer manyetik dalgaları izleyecek bir gözlük icat edilse idi, etrafımızda neredeyse birbirimizi görmemizi engelleyecek kadar farklı dalga boylarında farklı frekanslarda elektrik dalgaları görürdük.  

Fakat böyle bir gözlük insanlardaki bu farkındalığı arttıracak ve teknolojik cihazlara bağımlılığını en aza indirecekti. Daha çok para kazanma hedefinde olan teknoloji ürünleri üreten dev firmaların EM dalgaların insanlara ve doğaya verdiği zararları azaltacak girişimlerde bulunmaması insanlar için kötü bir durumdur. Çin’de her yıl elektronik cihaz üreten fabrikalarda çalışan işçilerin büyük bir bölümü bu etkiler yüzünden kanser hastalığına yakalanmaktadır. 

EM Dalgalardan Nasıl Korunabiliriz 

Teknoloji çağında yaşadığımıza göre EM dalgalardan etkilenmemek veya onlardan kaçabilmek için hiçbir yol yoktur. Etkileri daha aza indirgeme yöntemleri uygulanabilir. Bunun için kişisel olarak elektronik cihazlardan uzak durmak gerekir. En azından zorunlu olmadıkça elektrik ve elektronik cihazları kullanmamak gerekir. Görünürde hiçbir zararı olmayan EM dalgalar vücut kimyamıza olumsuz etkiler gönderir.  

Vücudumuzun elektriksel açıdan çalışma frekansını bozar. Baş ağrıları, bulantılar, migren gibi hastalıklar; stres, halsizlik, yorgunluk gibi olumsuz durumların hemen hepsinde içeride ve dışarıda kullanılan elektronik cihazların yaydığı radyasyonlar etkilidir.  

Kişisel önlem olarak Wi-Fi ağımız varsa modem ayarlarından frekans düşürmek, az TV izlemek az bilgisayar kullanmak ve zorunlu olmadıkça cep telefonu kullanmamak bireysel önlemler olarak işe yarayabilir. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

FikrimNet.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden fikrimnet.com sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı