GüncelSağlıkYaşam

Korona Virüs Hastaneleri

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayında ortaya çıkan ve çıktığı günden bugüne kadar inanılmaz bir şekilde yayılan Korona Virüs, tüm dünya da giderek etkisini arttırmaya devam ediyor. Ülkemizde Korona Virüs olan vaka sayısının her geçen gün artması beraberinde hastalık belirtisi gösteren hastaların hastanelere gitmesine neden oldu. Bu yüzden de Korona Virüs Hastaneleri hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere sitemizden ulaşarak bu konuda merak ettiğiniz bilgileri sitemizden öğrenebilirsiniz.

Ülkemizde Sağlık Bakanlığının almış olduğu önlemler sayesinde vaka sayısının oldukça düşük olması, vatandaşlarımızın aslında bu kadar tedbirsiz davranmasına neden olmaktadır. Özellikle de sokağa çıkma konusunda uyarılara kulak asmayan vatandaşlarımızın daha duyarlı olmaları gereken bu konuda son derece dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuyoruz.

Korona Virüs testi ücretli mi?

Çin’den getirilen hızlı tanı kitleri ile vatandaşlarımızın Korona Virüs testlerini çok kısa süre içerisinde Korona Virüse bulaşıp bulaşmadıkları test edilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından tamamen ücretsiz bir şekilde hastanelere ulaştırılan Korona Virüs testinin tamamen ücretsiz olduğunu belirtelim. Sosyal medya üzerinde para özel hastanelerin bu konuda ücret talep ettiğini söyleyen vatandaşlarımızın bu konuda gerekli olan numara üzerinden şikayetlerini dile getirerek sorunun çözüme kavuşmasını sağlayabilirler.

korona virüs testi
korona virüs testi

Korona Virüs testi hangi hastanede yapılmaktadır?

Sağlık Bakanlığının açıkladığı listede yer alan pandemi hastanelerinin tamamında Korona Virüs testinin şu an için yapıldığını belirtelim. Özellikle de ülkemizde yer alan Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin tamamında yapılması mümkün olan bu hastanelerin listelerine de bakarak en kısa süre içerisinde bulunduğunuz şehirde olan Korona Virüs hastaneleri giderek burada tamamen ücretsiz bir şekilde test yaptırma şansını yakalamış olabilirsiniz.

 • Adana’da yaşayan vatandaşlarımız için Adana Şehir Hastanesinde,
 • Ankara’da yaşayan vatandaşlarımız için Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve Ankara Şehir Hastanesinde,
 • Antalya’da yaşayan vatandaşlarımız için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde,
 • Bursa’da yaşayan vatandaşlarımız için Bursa Şehir Hastanesinde ve Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastansinde,
 • Diyarbakır’da yaşayan vatandaşlarımız için Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Şehir Hastanesinde,
 • Elazığ’da yaşayan vatandaşlarımız için Fethi Sekin Şehir Hastanesinde,
 • Erzurumda’da yaşayan vatandaşlarımız için Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde,
 • Eskişehir’de yaşayan vatandaşlarımız için Eskişehir Devlet Hastanesinde,
 • Gaziantep’te yaşayan vatandaşlarımız için Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde,
 • Isparta’da yaşayan vatandaşlarımız için Isparta Şehir Hastanesinde,
 • İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımız için ise Kartal’da bulunan Kartal Dr. Lütfe Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bakırköy Dr. Sadi Konk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve son olarak ise İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde,
 • İzmir’de yaşayan vatandaşlarımız için ise İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İzmir Dr. Suat Ceren Göğüs Hastalıkları ver Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
 • Kayseri’de yaşayan vatandaşlarımız için Kayseri Şehir Hastanesi,
 • Malatya’da yaşayan vatandaşlarımız için Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
 • Sakarya’da yaşayan vatandaşlarımız için Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
 • Samsun’da yaşayan vatandaşlarımız için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
 • Trabzon’da yaşayan vatandaşlarımız için Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
 • Van’da yaşayan vatandaşlarımız için Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
 • Yozgat’ta yaşayan vatandaşlarımız için ise Yozgat Şehir Hastanesi,
korona virüsten korunmak için maske takmış adam
korona virüsten korunmak için maske kullanan adam

Korona Virüs testleri konusunda hizmet vermektedir. Bu hastanelere giderek Korona Virüs belirtisi taşıyan hastalarımızın tamamen ücretsiz bir şekilde muayene olmaları ve test yaptırma şanslarının bulunduğunu siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyoruz.

Hastaneye sadece belirtisi olan vatandaşlarımızın gitmesi gerektiğini belirti taşımayan vatandaşlarımızın sağlıklar açısından gitmemeleri gerektiğini belirtmek istiyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

FikrimNet.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden fikrimnet.com sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı