Yaşam

Hafta Sonu Kafa Dinleyebileceğiniz En Özel Yerler

Hafta sonu kafa dinlenebilecek pek çok yer bulunmaktadır. Özellikle, İstanbullular için öne çıkan yerler arasında, ada sahilleri, İstanbul’un ormanlık, mesire alanları ilk sırada gelmektedir. İstanbul’da Ağva, Polenezköy hafta sonları gezilip, görülecek ve kısa süreli tatil yapılacak yerler arasındadır.

İstanbul’un ciğerleri olan ormanlar, kent ormanları, Terkos, Belgrad Ormanı ilk sırada gelen yerler içerisindedir. Prens Adaları olarak nitelendirilen Kınalı, Burgaz, Heybeliada ve Büyükada da hafta sonları keyifli vakit geçirilecek yerler arasındadır. Özellikle çocuklu aileler için Polenezköy, kahvaltı mekânları ile önerilen yerler içerisindedir.

Sessizlik İsteyenler İçin Alternatif Mekânlar

Sessizlik isteyenler için önerilen alternatif mekânlar arasında, tabii güzellikleri ile öne çıkan Bolu Abant ve Yedigöller gelecektir. İstanbul ve Ankara’da ikamet edenlerin hafta sonu rahatlıkla ulaşabileceği yerler arasındadır.

Mesire yerleri, yeşilin türlü tonları ile sessizlik arayanlara tavsiye edilmektedir. Abant Gölü, ailecek yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek isteyenler için de önerilen yerler içerisindedir. Göl kenarında bulunan konaklama tesisleri ile de hafta sonu konaklamak isteyenler için de imkânlar bulunmaktadır. Yedigöller de yürüyüş yapmak isteyenler için önerilen yerler arasındadır. Özellikle, sonbahar aylarında ağaçlardaki farklı tonları görmek mümkündür.

Deniz Tatili Yapmak İsteyenlere Öneriler

İşlerinden fırsat bulup, uzak yerlere gidemeyecek olanlar için de alternatif yerler bulunmaktadır. Yaz aylarında kısa süreliğine de olsa denize girmek isteyenler için farklı rotalar bulunur. Bozcaada, Gökçeada ve Erdek, İstanbul’da ikamet edenlere yakın tatil yeleri içerisindedir. Çanakkale’den rahatlıkla gidilebilecek Bozcaada, farklı havası, kültürü ve üzüm bağları ile hem sessizlik hem de deniz özlemi çekenler için önerilen yerler içerisindedir.

Balıkesir de tatil yöreleri açısından oldukça zengin alternatifler sunmaktadır. Balıkesir’de oturanlar için, Sarımsaklı, Ayvalık ve Cunda, yakın tatil yerleri içerisindedir. Cunda Adası, butik otelleri, balık lokantaları ve her kesime hitap eden eğlence mekânları ile yakın tatil yöreleri içerisindedir. Tarih ve sağlık turizmi içinde de Balıkesir öncelikli yöreler içerisindedir. Kaplıcaları ile Edremit ve Güre ilk akla gelen yöreler içerisindedir. Ulaşım araçlarındaki teknolojik gelişmeler ve yapılan otobanlar ile hafta sonu için kısa tatiller yapmak oldukça kolaylaşmıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

FikrimNet.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden fikrimnet.com sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı