Film Analizi

En Çok İzlenen Komedi Filmleri

Film izlemek hepimizin en sık yaptığı etkinliklerden bir tanesidir. Keyifli vakit geçirmemizi sağlayan filmlerin birçok türü bulunuyor. Bunlardan en çok bilinenler aksiyon, romantik, korku, komedi, dram ve bilim kurgu olarak sayılabilir. Bu türlerin arasında en çok izlenenlerden bir tanesi de komedi filmleridir.

Komedi filmleri; hayatın stresinden uzaklaşmak ve gülerek rahatlamak isteyen izleyiciler için oldukça uygundur. Üzüntü ve endişenin en iyi ilaçlarından biri olan komedi filmlerinin sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Çok sayıda komedyen ve oyuncu tarafından çekilen bu filmlerin sevenleri de yadsınamayacak kadar fazladır. Peki, komedi filmi diyince akla gelen ve izlenmek istenen filmler hangileridir? Bunları birkaç alt başlıkta toparlayabiliriz.

Felekten Bir Gece ( 2009 )

Kült komedi filmlerinden biri olan Felekten Bir Gece, dört kişilik bir arkadaş grubunun, içlerinden birinin bekârlığa veda partisi için Las Vegas’a gitmelerini konu alıyor. Bu dörtlüden üçü sabah odalarında tavuklar, kaplan ve ağlayan bir bebek bulur. Buna ek olarak damat da ortalarda yoktur. Bir önceki geceye dair hiçbir şey hatırlamayan grup ipuçlarından yola çıkarak dün gece neler olduğunu bulmak zorundadır. Her şeyden önemlisi ise damadı bulmak ve Los Angeles’a yetiştirmek zorunda olmaları gerçeğidir.

G.O.R.A ( 2004 )

Neredeyse her Türk’ün bir kez dahi olsa izlediği bir film olan Gora, Cem Yılmaz’ın kahkahalara boğan filmlerinden bir tanesidir. Antalya’da tüccarlık yapan Arif Işık’ın uzaylılar tarafından kaçırılmasını ve Gora gezegenine götürülmesini anlatan filmin başrollerini Cem Yılmaz, Özge Özberk ve Ozan Güven paylaşıyor.

Liseli Polisler ( 2012 ) 

Bir diğer başarılı komedi filmi olan Liseli Polisler, polis okulundan yeni mezun olan iki polisi konu almaktadır. Schmidt ve Jenko, mezun olduktan sonra kılık değiştirirler ve stajyer polis olarak bir liseye alınırlar. Bu okuldaki görevleri öğrencilerin alkol, uyuşturucu gibi suçları izlemek ve bunları rapor ederek engellemek olan ikili lise yaşantısına kendilerini fazla kaptırırlar. Bu okula gelmeleri sayesinde kendi ergenliklerinde meydana gelen sorunları halen çözemediklerini fark edeceklerdir. Filmin başrollerini Jonah Hill ve Chaning Tatum paylaşıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

FikrimNet.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden fikrimnet.com sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı