Film AnaliziGüncelTeknolojiYaşam

Avatar 2 ne zaman çıkacak, konusu

Dünyanın en çok izlenen 3D filmleri arasında yer alan Avatar filminin 2. Serisi olacak olan Avatar 2 ile ilgili olarak en çok merak edilen bilgileri siz değerli okurlarımız ile buradan paylaşmak istiyoruz. Çıktığı yıl içerisinde tüm dünya üzerinde merakla izlenen bu filmin gişe rekorları kırmasından sonra filmin yapımcıları filmin 2. Serisi olacak olan Avatar 2 için o kolları sıvadı.

Avatar 2 ne zaman çıkacak?

2020 yılının son aylarında kesin olarak çıkması beklenen Avatar 2 filminin 17 Aralık 2020 vizyon tarihi daha önce duyurulmuştu. Ancak son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan ve çok hızlı bir şekilde yayılmaya devam eden Corona Virüsünde bu filmin çıkış tarihini etkileyeceğini tahmin ediyoruz. Şu an için dünya genelinde bölgesel karantinaların uygulanmaya başlanmasından hemen birçok yapımın çekiminde durumlar meydana geldi. Avatar 2 filminde de aynı senaryonun oluşacak olmasından dolayı filmin çıkış tarihinin yakın zaman içerisinde erteleneceği birçok kişi tarafından beklenmektedir.

Filmin yönetmen koltuğunda oturacak olan ismin ise James Cameron olacak olmasından dolayı filmin şu an bile en çok merak edilen filmler arasında yer aldığını sizlere belirtmek istiyoruz.

Avatar 1
Avatar 1

Avatar filminin konusu

2009 yılında vizyona giren ve uzun metrajlı film olarak dünya üzerinde çok geniş bir izleyici kitlesine ulaşan Avatar 1 filminin yakalamış olduğu bu başarıdan sonra 2. Serisinin daha çok ilgi görmesi beklenmektedir. Dil olarak İngilizce ve İspanyolca olarak çekilen bu filmi 2009 yılında toplam harcanan bütçesinin 237 Milyon Dolar olduğunu belirtmek istiyoruz. Son derece yüksek bütçe ile çekimi tamamlanan bu filmin gişe rekorları kırarak neredeyse 1 Milyar Dolara yakın bir gişe geliri elde etmesinden sonra filmin yapımcısının Avatar 2 için kolları sıvadığını belirtelim.

Filmin ilk serisinde ağabeyi ölen felçli Jake Sully’in farklı bir gezene gitmesinden sonra yaşadıklarını konu alan ve bu gezegenden ayrılarak başka bir gezegene giden karakterin nesli tükenmekte olan bir halk ile yaşamaya başlaması son derece başarılı bir şekilde ele alınmıştır.

Avatar 1
Avatar 1

Jake’in özellikle kendilerine özgü yaşam biçimleri olan bu halk ile kaynaşmasından sonra doğa ile yaşamaya alışması filmde en çok beğenilen detaylar arasında yer almaktadır. Özellikle burada yer alan farklı yaşamın farkına varan askeri bir şirketin bu bölge üzerinde denemeye başladığı Avatar isimli program ile insanlar üzerinde ki etkilerini denemeye başlaması filmin çok renkli bir hal almasına neden olmaktadır.

Programın orada yaşayan insanları kısmen insan olarak kısmen de Navi olarak farklı misyon halinde tamamlamasından sonra orada ki insanları Pandora’ya göndermektedir. Sisteme gönüllü olarak dâhil olan Dr Grace Augustine ve Jake Sully için artık bundan sonra farklı bir yaşam söz konusu olmaktadır. Özellikle de Jully’in yarı felçli olan bedeninin bu program sayesinde mutasyona uğrayarak işlevsel hale gelmesi, onda bir farkındalık oluşmasına neden olacaktır.

Farklı bir misyon ile gittiği o gezegen üzerinde yer alan misyonunu korumak adına son derece farklı bir karaktere bürünen Jelly’in vereceği amansız mücadeleyi konu alan bu filmin 2. Serisinde de oldukça başarılı bir şekilde ele alınması beklenmektedir.

3D ile çekimleri yapılan ve dünya üzerinden en çok izlenen filmler arasında kendisine yer bulan Avatarın 2. Serisi olacak film için ayrılan bütçenin ise yarım milyar dolara yakın 470 Milyon Dolar olduğunu da siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istiyoruz.

Avatar 2 ne zaman çıkacak ? Sorusunu yanıtlamya çalıştık.

Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

FikrimNet.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden fikrimnet.com sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı