Kitap Analizi

2020 Yılının En Çok Okunan Kitapları

Öyle kitaplar vardır ki okurken sizi sarıp sarmalar ve sonu bilinmeyen bir yolculuğa çıkarır. Bu kitaplarda okuduğunuz her cümle hayatınızın en büyük farkındalıklarından biri olur. Hiç tanımadığınız bir yazarın kitabında bazen kendinizi bazen de en yakınlarınızdaki insanları görürsünüz. Yaşama açılan en güzel pencerelerdir bu kitaplar. İşte bu eserlerden bazıları şunlardır:

Şeker Portakalı: Jose Mauro De Vasconcelos

Bazı kitaplar, üzerinden çok uzun zaman geçmesine rağmen her dönemde kendisine bir okuyucu mutlaka bulur. Bu eserlerden birisi de Şeker Portakalı’dır. Brezilya Edebiyatı klasikleri arasında yer alan kitap yazarının başyapıtı olarak biliniyor. Kitabın başkahramanı Zeze’nin acı ve ümit dolu hikâyesini okurken onun hissettiklerine sizler de ortak olacaksınız.

Bahtı Açık Bu Ayrılığın: Rasim Yüksekdağ

2020 yılının sevilen kitaplarından birisi de Bahtı Açık Bu Ayrılığın kitabıdır. Her cümlesini ve her kelimesini içinize sindirerek okumanız gereken kitaplar arasında yer alıyor.  Kurgusu, anlatımı ve akıcılığı ile okuyucu yormayan ve yormadığı gibi onda derin izler bırakan bir eserdir. Son yılların başarılı eserleri arasında olması kitaba olan ilgiyi de arttırmaktadır.

İçimizdeki Şeytan: Sabahattin Ali

Sabahattin Ali, Türk Edebiyatı’nın en iyi yazarları arasında olmakla kalmayıp eserleri ile her dönemde okunan başarılı bir yazar olmuştur. Bu kitabında okuyucuyu derinden etkileyecek toplumsal baskılardan bahsedilmektedir. Toplumsal baskının kişiler üzerindeki etkilerini ustaca kaleme alan yazar 2020 yılında en fazla okunan yazarlardan biri oldu.

Küçük Prens: Antoine De Saint Exupery

Her ne kadar çocuk kitabı gibi görünse de aslında Küçük Prens yetişkinlere daha fazla hitap eden bir kitaptır. Her yaş grubuna hitap eden kitapta okuyucuların tamamı kendinden bir parça bulacaktır. Bir çocuğun gözünden dünyanın nasıl algılandığını yazar oldukça farklı bir bakış açısı ile yansıtmıştır.

Simyacı: Paulo Coelho

Simyacı, belirli dönemlerde tekrar tekrar okunması gereken kitaplar arasında yer alan bir kitaptır. Kişilerin bazen hemen yanı başında duran o muhteşem hazine için dünyayı dolaşması gerektiği anlatılır. Aslında bu yolculuk kişinin kendi öz yaşam öyküsüdür.

Etiketler
Daha Fazla Göster

admin

FikrimNet.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden fikrimnet.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı